Güncel Haberler
AnaSayfa / THY Bilet Değişikliği / İstanbul THY Bilet Değişiklik Hattı

İstanbul THY Bilet Değişiklik Hattı

İstanbul THY Bilet Değişim : 0850 302 54 93

İstanbul THY İletişim : 0850 840 48 05

İstanbul Pegasus Bilet Değişim : 0850 840 48 31

türk hava yolları bilet erteleme
türk hava yolları bilet erteleme

İstanbul nüfus ve yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Yüz ölçümü olarak birçok şehirle hemen hemen aynı boyutlarda olmasına rağmen 144 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük metropol şehirlerindendir. Gerek jeopolitik konumu, gerekse de yerleşim yerleri ile coğrafyamız açısından son derece önemli bir konumda bulunmaktadır.

İki kıta’nın tam ortasında kurulmuş olan şehrin Avrupa kıtası kısmına Avrupa Yakası, Asya kıtası kısmına ise, Anadolu Yakası denilmektedir. Bu iki yaka da Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 2018 yılında yapımı tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile ulaşım sağlanmaktadır. Karayolu ulaşımı ve Havayolu ulaşımının yanı sıra demiryolu ulaşımı da son derece gelişmiştir. Tarih’in ilk zamanlarından bu yana, birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir tarihi birçok mekanı da bünyesinde bulundurmaktadır.

Günün her saatinde Türk Hava Yolları‘nın uçak biletlerini 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetleri aracılığı ile uçak biletinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

O kadar büyük öneme sahiptir ki, İstanbul’un Fethi ile birlikte bir çağ açılıp diğer çağ kapanmıştır. Bizans gibi tarihte yıkılmaz denilen, en büyük imparatorluklardan bir tanesi de bu fetih sonrasında yıkılarak, tarihin derinliklerinde yerini almış oldu.

Şehirde Ayasofya Camisi, Sultanahmet, Süleymaniye camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi birçok tarihi mekan, her yıl milyonlarca turistin şehre gelmesine sebep olmaktadır.

Birçok dini ve kültürel geleneklere sahip insanları bir arada barındırır. Hem tarihi, hem de turizm açısından en önemli mekanı Boğaziçi’dir. Şehrin ortasından akıp giden boğazın büyüleyici güzelliklerine tekne turları ile ulaşabilmek mümkündür. İklim olarak İstanbul; Karadeniz iklimi ve Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Şehirde birisi Avrupa Yakasında, diğeri ise Anadolu Yakasında 2 adet havalimanı bulunmaktadır.

Avrupa Yakasında olan havalimanının ismi Atatürk Havalimanı, Anadolu Yakasında bulunan havalimanının ismi ise Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı’na ulaşım metro ve Havaş servisleri ile günün her saatinde sağlanabilmektedir. Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise metro, otobüs ve taksi ile ulaşım son derece kolay ve pratiktir.

atatürk havalimanı
atatürk havalimanı

Atatürk Havalimanı

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan havalimanı Avrupa’ya uçuşların can damarı diyebiliriz. Türk Hava Yolları’nın birçok yurtdışı uçuşları bu havalimanı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşım son derece kolay ve pratiktir. Tren ve metro ulaşımının yanı sıra günün her saatinde Atatürk Havalimanı’na şehir merkezinden otobüs bulmanız çok kolaydır.

sabiha gökçen havalimanı
sabiha gökçen havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, şehir merkezine çok yakın bir konumdadır. Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havalimanı’na oranla daha çok sivil oturum alanlarına yakındır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanın en hızlı yolu taksidir. Günün her saatinde taksi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak mümkündür.

Türk Hava Yolları İstanbul Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’da bulunan uçak bileti değişiklik hattı 0850 302 54 93‘tür. Bu istanbul’da bulunan THY bilet erteleme hattı sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerindeki Türk Hava Yolları müşterilerine hizmet etmektedir.  Uçak bileti değişikliği yapılırken fiyat farkları çıkabilmektedir. Bu fiyat farklarını dileyen misafirler atm kartı ile, dileyen misafirler de kredi kartı ile ödeyerek uçuşlarını kolayca değiştirebilirler.

Türk Hava Yolları Bilet Erteleme

Bütün havayolları’nda olduğu gibi Türk Hava Yolları’nda da bilet değişiklik işlemleri mümkündür. Daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde her türlü tarih ve yön değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken asıl konu THY bilet erteleme işlemlerinde daha önce satın aldığınız uçak biletinizin sınıfı. Promosyon biletlerinizde tarih ve yön değişikliği hiçbir şekilde mümkün olamıyor malesef.

Türk Hava Yolları’ndan alınan uçak biletlerinde genelde promosyon sınıfı olmadıklarından dolayı birçok biletlerde THY bilet erteleme işlemleri mümkün olabiliyor.

Pegasus Bilet Erteleme

Pegasus Havayolları‘nda ise Türk Hava Yolları bilet erteleme işlemlerinden biraz farklı işlemektedir. Pegasus‘tan satın aldığınız uçak biletlerinizde, tarih ve yön her türlü değişiklik yapılabilmektedir. Promosyon sınıflarında THY bilet erteleme işlemlerinde uçuş bedeli ve alan vergilerinin yanmasına rağmen Pegasus bilet erteleme işlemlerinde ise, sadece uçuş bedeliniz yanar ve geri kalan ücretlerinizin üzerine yeni biletle aradaki farkı ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Pegasus flex özellikli olan biletlerinizde ise, herhangi hiçbir cezai işlem olmaksızın uçuşunuza 2 saatten fazla kalmak şartı ile her türlü değişiklik yapılabilmektedir.

İstanbul THY Bilet Değişiklik Hattı
4.1 (82.22%) 9 votes

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir